Het woord ‘levensverhaal’

Ik worstel altijd een beetje met de term levensverhaal. Ik vind het zelf heel gek en hóe gek dat is, begon me pas afgelopen tijd op te vallen. Ik houd heel erg van biografieën en autobiografieën en waarom dan niet van het woord levensverhaal

Ik denk dat het woord levensverhaal in mij het gevoel oproept dat er al bij aanvang een duidelijk verhaal moet zijn. Een verhaal dat de moeite waard is om op te schrijven. Dat gevoel heb ik helemaal niet over mijn eigen leven. Er is niet een evident ‘verhaal‘. Ik krijg door het woord levensverhaal heel stiekem het gevoel dat het mogelijk is dat het ene leven wel een verhaal is of heeft, en het andere niet. Een klant mailde me onlangs (na mijn bekentenis) dat zij zelf het woord levensverhaal best wel ‘intimiderend‘ vond. Dat vind ik heel mooi gezegd.

Maar elk leven heeft natuurlijk een verhaal. En is een verhaal. En als je begint aan je levensverhaal heb je vaak niet een vastomlijnd idee over dat verhaal. Je begint, je gaat op avontuur, ontdekt waar jij zin in hebt om over te schrijven, en je ontdekt aspecten. In een stukje van jouw verhaal ontdek je iets, dan ontdek je dat aspect van jezelf misschien ook in een ander verhaal en zo ontstaat er een beeld van wie jij was en wie jij bent. Nu vind ik het woord levensverhaal al heel wat fijner worden. 🙂 

Als je gaat schrijven, het maakt niet uit hoe je het doet, al hups je als een nieuwsgierige kangeroe door de tijd heen en weer, wordt juist in de details steeds duidelijker hoe jouw leven eruitziet of heeft gezien. Het wordt helder hoe jij bent geworden tot wie je nu bent. Zelfs als je bij het schrijven niet het doel hebt om te gaan begrijpen wie jij precies bent, komt dit gaandeweg toch als vanzelf aan het licht. 

Heb jij zin om jouw leven lichtvoetig te verkennen? In de Zomerlevensreis 2020 gaan we samen op pad. Elke week krijg je meerdere inspirerende onderwerpen waarbij je kan terugblikken op jouw leven, kort of lang geleden. We kletsen er samen over op het platform (je mag ook gerust stil meeluisteren) en zo kom je ook zelf weer op herinneringen en ideeën door anderen. Daarna kan jij fijn schrijven. Op het platform kan je 24/7 uitwisselen.

De reis gaat 15 juni 2020 van start en kost 85 euro
De reis duur 8 weken. Mis jij meerdere weken? Dat geeft niks, er is geen volgorde. 
Je kan alles oppikken waar je wilt. Er is alleen maar plezier en alles blijft tot 31 december voor jou klaar staan op het forum. Er zijn meerdere mensen die nog willen blijven schrijven na die 8 weken (inhalen). Waar ik kan zal ik dat ook zeker én met plezier faciliteren.
Tot en met pinkstermaandag 1 juni krijg je korting van 10 euro.
Onthoud daarvoor de code: samenopreis2020
Elke week is er een online meeting om samen te kletsen over de reis en wat jij meemaakt. Die meeting is niet nodig voor jouw reis en zeker niet verplicht. Het is een extraatje
We zijn al met een supermooie club, dus het wordt een heel rijke zomer!

Aanmelden voor de Zomerlevensreis

Hier vind je alles over De Zomerlevensreis 2020 en kan je je ook aanmelden. 

Zomerlevensreis 600 x 4000px

 

 

(Visited 290 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.